Aktuality

Ve dnech 13. a 14. 10. 2021 se uskuteční Next landscapes - 1. konference krajinářské architektury. Hlavním organizátorem konference je IPR ve spolupráci s NEXT Institute, SZKT a ČAKA. Konference proběhne online formou přes platformu STREAMIO.CZ, zúčastní se světové špičky z oboru.

Spolek KRUH ve spolupráci s lokálními organizacemi a iniciativami připravuje na podzim jedenáctý ročník celorepublikového festivalu, do kterého jsou zapojena česká, moravská a slovenská města a obce všech velikostí. Letos se uskuteční od pátku 1. října do čtvrtka 7. října, především pak o víkendu 2. až 3. října 2021.

V sobotu 21. srpna se v rámci Stezky Vltavy, která se nachází na Vltavské vodní cestě od Českých Budějovic, přes Hlubokou nad Vltavou, Purkarec až do Týna nad Vltavou, uskutečnil den otevřených dveří s názvem Lodě na vltavské vodě. Návštěvníci akce si mohli v průběhu odpoledne na vybraných místech vypůjčit sportovní vybavení a vyzkoušet si a užít...

Od 1. srpna do 30. září 2021 můžete na Státním hradu Veveří, vždy od úterý do neděle od 10:00 do 17:00 navštívit výstavu KRAJ!NA, která se zaměřuje na následující okruhy témat:

Praha 5 se může pochlubit stromovým tomografem. Tedy přístrojem, který funguje na principu ultrazvuku a pomocí diagnostiky pak dokáže odhalit hnilobu či dutinu uvnitř stromu a určit, jestli je strom zdravý.

Park 4Dvory je unikátní svým konceptem práce s vodou a využitím síly přírody, tzv. řízené sukcese. Za svůj originální přístup byl oceněn např. German Design Award 2020, nebo nominací na Českou cenu za architekturu 2016.

Skvělý přehled, jak vypadají současné české parky, naleznete na nově vzniklém portálu s názvem DO PARKU. Portál rozšiřuje povědomí o krajinářské architektuře jako o samostatném svébytném oboru, zabývajícím se tvorbou a plánováním veřejného prostoru a krajiny, a s ohledem na současné změny klimatu a životního prostředí přispívá k funkční krajině a...