Aktuality

11. listopadu 2021 se v Praze koná mezinárodní konference o hospodaření s dešťovou vodou "Počítáme s vodou 2021" - celostní pohled na město při plánování modro-zelené infrastruktury.

Ve dnech 13. a 14. 10. 2021 se uskuteční Next landscapes - 1. konference krajinářské architektury. Hlavním organizátorem konference je IPR ve spolupráci s NEXT Institute, SZKT a ČAKA. Konference proběhne online formou přes platformu STREAMIO.CZ, zúčastní se světové špičky z oboru.

Spolek KRUH ve spolupráci s lokálními organizacemi a iniciativami připravuje na podzim jedenáctý ročník celorepublikového festivalu, do kterého jsou zapojena česká, moravská a slovenská města a obce všech velikostí. Letos se uskuteční od pátku 1. října do čtvrtka 7. října, především pak o víkendu 2. až 3. října 2021.

V sobotu 21. srpna se v rámci Stezky Vltavy, která se nachází na Vltavské vodní cestě od Českých Budějovic, přes Hlubokou nad Vltavou, Purkarec až do Týna nad Vltavou, uskutečnil den otevřených dveří s názvem Lodě na vltavské vodě. Návštěvníci akce si mohli v průběhu odpoledne na vybraných místech vypůjčit sportovní vybavení a vyzkoušet si a užít...

Od 1. srpna do 30. září 2021 můžete na Státním hradu Veveří, vždy od úterý do neděle od 10:00 do 17:00 navštívit výstavu KRAJ!NA, která se zaměřuje na následující okruhy témat:

Praha 5 se může pochlubit stromovým tomografem. Tedy přístrojem, který funguje na principu ultrazvuku a pomocí diagnostiky pak dokáže odhalit hnilobu či dutinu uvnitř stromu a určit, jestli je strom zdravý.

Park 4Dvory je unikátní svým konceptem práce s vodou a využitím síly přírody, tzv. řízené sukcese. Za svůj originální přístup byl oceněn např. German Design Award 2020, nebo nominací na Českou cenu za architekturu 2016.