Přestavba parku Dukelská se zpozdí, stavbu komplikují herní prvky

27.12.2022

Proměna českobudějovického parku Dukelská, který se rozkládá na pravém břehu Malše nedaleko KD Slavie, nabírá velké zpoždění a už dnes je jasné, že se prodlouží nejméně o tři měsíce. Projekt komplikuje nevhodné podloží, drahé ceny materiálů i neshody se zhotovitelem.

Autor: Petr Lundák, MF DNES
Autor: Petr Lundák, MF DNES

Autor Tomáš Souček (idnes.cz) ve svém článku cituje vyjádření zástupců města i jednatele dodavatelské firmy.

Náměstek primátorky Petr Maroš k tématu mimo jiné uvedl, že právě nízká cena herních prvků byla tím, co firmě pomohlo k získání zakázky. Jednatel firmy Environmental Building Lukáš Novotný celou věc komentuje tím, že stavbu ovlivnilo mnoho faktorů, a současné navýšení výsledné ceny tedy neměli jak ovlivnit.

Jak dále uvádí Souček, radnice se nyní spolu se zástupci firmy snaží nalézt optimální řešení, aby bylo možné otevřít park pro veřejnost co nejrychleji. Cílem radnice je park otevřít 1. května, a to v neúplné podobě bez herních prvků, na které by pak město vypsalo nové výběrové řízení. 

Celý článek včetně obrázků čtěte zde


Aktuální fotografie ze stavby a stručný souhrn stavu prací jsou k dispozici ve fotogalerii. 

Dokumenty související s revitalizací parku Dukelská naleznete v Dokumentech ke stažení.


Zdroj: Zdroj: https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/zpravy/dukelska-park-herni-prvky-zpozdeni-prestavba-malse-breh.A221226_699028_budejovice-zpravy_tok