Revitalizace parku vyjde dráž, posune se i termín dokončení

22.11.2022

Rada města na svém jednání dne 14. 11. 2022 schválila navýšení nákladů na revitalizaci parku v Dukelské ulici o více než 800 tisíc korun. Jistý je i posun termínu dokončení stavby. 

Náměstek primátora Petr Maroš k tomu uvádí: "Navýšení se týká některých prací v řádu několika set tisíc korun, které nebyly součástí původně vypsané zakázky. Zároveň je téměř jisté, že se akce nestihne v původním únorovém termínu, protože se předělává dokumentace k jedné opěrné zídce na straně u Mánesovy ulice. Zhotovitel požaduje prodloužení termínu realizace do 30. 6. 2023, my bychom byli ochotni akceptovat prodloužení do konce dubna. Dohoda ale zatím není žádná."

Pravidelně každý týden probíhá na stavbě kontrolní den. Podle slov náměstka Petra Maroše se ale aktuálně více jedná o navýšení finančních prostředků a prodloužení termínů, než aby probíhaly samotné stavební práce. Na to často poukazují i kolemjdoucí. Důvodů, je hned několik. Bývalý náměstek primátora Ivo Moravec, který byl u začátku tohoto projektu, k tomu na portálu Budějcká Drbna uvedl, že k posunutí termínu dokončení došlo mimo jiné kvůli situaci spojené s válkou na Ukrajině, růstem cen či energetickou krizí. "Budu moc rád, když se revitalizaci parku podaří dokončit v nějakém rozumném termínu. Ten park mě zajímá. Byl jsem v kontaktu i s Petrem Marošem a jsem rád, že jsme v té věci zajedno," doplnil Ivo Moravec.

Cílem náměstka Petra Maroše je co nejrychlejší dokončení stavebních prací se současným dodavatelem. "Budeme se snažit především dojít k co nejrychlejšímu dokončení přeměny parku. Záleží, jak bude zhotovitel ochoten přijmout požadavky současné městské koalice. Aktuálně se snažím o co nejrychlejší provizorní otevření podchodu pod Lidickou ulicí, aby spousta dětí, která denně Lidickou musí přecházet do školy a ze školy, měla umožněnu bezpečnou cestu podchodem."

Aktuální fotografie ze stavby a stručný souhrn stavu prací jsou k dispozici ve fotogalerii.

Dokumenty související s revitalizací parku Dukelská naleznete v Dokumentech ke stažení.


Zdroj: MMCB

Zdroj: https://budejcka.drbna.cz/zpravy/spolecnost/36739-dokonceni-budejckeho-parku-dukelska-se-posouva.html?utm_source=copy