Park umožní přístup k vodě

12.08.2022

Staveniště v parku Dukelská bylo předáno 6. června 2022 a neprodleně byly zahájeny stavební práce. A co už se stačilo udělat?

"Postupně se odstraňuje mobiliář, zábradlí a ostatní vybavení v prostoru stavby. Téměř dokončeny jsou zemní práce na odtěžení stávajícího břehu, odstraněno je jeho kamenné opevnění i původní chodník. Dokončena je přípojka vodovodu a kanalizace pro komerční místo a pro pítko. Až stavební práce skončí, začnou se sázet stromy a keře," uvedl k aktuálnímu stavu náměstek primátora Ivo Moravec. 

Vybudování náplavky v úrovni hladiny řeky Malše nabídne chodcům kratší a pohodlnější trasu podél řeky. Povrch náplavky je navržen z recyklovaného rigolového kamene z původního zpevnění říčního břehu. Náplavka je ve dvou úrovních a po celé délce umožní posezení na prefabrikované lavici lemující nábřeží. Dojde tím ke zpřístupnění řeky v úseku mezi mosty Kosmonautů a Krumlovský, což prostor zatraktivní. 

Společná stezka pro cyklisty a chodce bude napojena v severní a jižní části parku na stezku stávající, ve střední části dojde k napojení na stávající cyklostezku v ulici Alešova. Součástí parku bude také dětské hřiště s prolézačkami a tobogánem. "Zatím vše běží podle harmonogramu, takže předpokládaný termín otevření začátkem února 2023 by měl být dodržen," dodává náměstek Ivo Moravec. 

Aktuální fotografie z průběhu stavby naleznete ve Fotogalerii.


Tisková zpráva