Next landscapes - mezinárodní konference krajinářské architektury

02.09.2021

Ve dnech 13. a 14. 10. 2021 se uskuteční Next landscapes - 1. konference krajinářské architektury. Hlavním organizátorem konference je IPR ve spolupráci s NEXT Institute, SZKT a ČAKA. Konference proběhne online formou přes platformu STREAMIO.CZ, zúčastní se světové špičky z oboru.

Budeme-li citovat přímo z webu konference (zdroj: https://nextlandscapes.cz/cs), pak "Next landscapes ukazuje přístupy k plánování zaměřené na budoucnost a které iniciují nezbytnou změnu krajiny a její přeměnu v realitu. Konference je se svými přednáškami a workshopy přehlídkou mezinárodních projektů v různých měřítcích a nabízí platformu pro diskusi o budoucnosti krajinářské architektury. 

  • Jakou roli hraje příroda v kontextu rozvrácených krajin utvářených tématy jako je rychlá urbanizace, rozsáhlé sítě infrastruktury nebo dopady změny klimatu či pandemie?
  • Jak můžeme navrhnout udržitelné fungující systémy s výhledem na tak nepředvídatelné trendy a události posledních let?"

"Role krajinářského architekta je klíčová v řešení současných krizí a výzev. Žádný mezioborový tým se bez této profese neobejde, protože dokáže propojovat zdánlivě neslučitelné technické, ekologické i humanitní světy. Důkazem toho je modrozelená infrastruktura, kterou se snažíme uplatňovat do většiny projektů, kterým se na IPR věnujeme. Stačí se podívat, jakým způsobem plánujeme například revitalizaci Seifertovy ulice," říká ředitel IPR Ondřej Boháč (zdroj: https://doparku.cz/2021/08/27/next-landscapes/).

Více informací naleznete na webu konference nextlandscapes.cz, kde je uveden i přehled přednášejících.