Festival Lodě na vltavské vodě

23.08.2021

V sobotu 21. srpna se v rámci Stezky Vltavy, která se nachází na Vltavské vodní cestě od Českých Budějovic, přes Hlubokou nad Vltavou, Purkarec až do Týna nad Vltavou, uskutečnil den otevřených dveří s názvem Lodě na vltavské vodě. Návštěvníci akce si mohli v průběhu odpoledne na vybraných místech vypůjčit sportovní vybavení a vyzkoušet si a užít nabízených aktivit. 

Sobotní akci pro veřejnost předcházela odborná konference zástupců měst a institucí spojených s plavbou po Vltavě, která se konala v pátek 20. srpna v ranních hodinách. 

Účastníky konference přivítal primátor Jiří Svoboda, který v rámci úvodních slov zdůraznil přínos splavnění Vltavy pro město České Budějovice zejména v oblasti turistiky a cestovního ruchu. "Město se zapojuje do spolupráce s dalšími subjekty a připravuje řadu aktivit na zkrášlení a oživení okolí řek pro relaxaci, sport i kulturu. Splavnění Vltavy nám přivádí do města další nové turisty a zároveň zdejším obyvatelům umožňuje využívat aktivity, které řeky nabízejí. Město začalo vloni osazovat břehy řek koupacími a opalovacími moly, připravuje se realizace relaxačních laviček na slepém rameni Malše, obnova parku Háječek a Dukelská, pořádáme koncerty na pláži u Vltavy. Chystáme projekt rekonstrukce KD Slavie s plánovaným vybudováním náplavky jako další relaxační a kulturní zóny ve městě. To vše je zahrnuto ve schválené strategii Město a voda." 

Na konferenci dále vystoupili zástupci Jihočeského a Středočeského kraje, náměstci primátora Juraj Thoma a Viktor Vojtko, zástupci Ministerstva dopravy, Povodí Vltavy, Ředitelství vodních cest a Státní plavební správy.