Den architektury

01.09.2021

Spolek KRUH ve spolupráci s lokálními organizacemi a iniciativami připravuje na podzim jedenáctý ročník celorepublikového festivalu, do kterého jsou zapojena česká, moravská a slovenská města a obce všech velikostí. Letos se uskuteční od pátku 1. října do čtvrtka 7. října, především pak o víkendu 2. až 3. října 2021

Den architektury nejsou jen procházky, ale také cyklojízdy, plavby, projekce, diskuze, workshopy pro rodinné publikum, umělecké instalace a happeningy. A přidružený festival Film a architektura. V roce 2020 se festival konal ve více jak 105 městech a místech a proběhlo přes 390 akcí.

V Českých Budějovicích jsou v rámci festivalu Den architektury plánovány tyto akce:

  • KD Slavie a vize objektu do budoucnosti - so 02/10/2021, od 14.00
    Komentovaná procházka Kulturním domem Slavie, který hrál v kulturním životě města významnou roli. Návštěvníky provede architekt Jan Proksa, člen týmu, který zvítězil v soutěži na rekonstrukci a přístavbu objektu. Během procházky bude prezentován jak současný stav, tak budoucí vize a nahlédneme i do komplexnosti dokumentace a podrobností, kam až se projekt posunul během jednoho roku projekčních prací.

  • Město a voda: Budoucí využití vodních toků ve městě - ne 03/10/2021, od 14.00
    Komentovaná procházka širším centrem města pod vedením zástupců ateliéru A8000, který pro město zpracoval materiál Město a voda. Průvodci budou prezentovat jednotlivé konkrétní vize a projekty, které by mohly a měly v budoucnu zlepšit život a rekreaci ve městě a zpřístupnit vodu všem obyvatelům města ležícího na soutoku dvou řek.

Zdroj: https://www.denarchitektury.cz, kde naleznete také detailní program a doplňující informace.