Pro park Dukelská už mají vybrat dodavatele rekonstrukce

09.03.2022

V úterý se mají v Českých Budějovicích hodnotit nabídky podané ve výběrovém řízení na rekonstrukci parku v Dukelské ulici. Podle náměstka primátora Iva Moravce už by měl být vybrán příští zhotovitel.

Celý článek ze dne 9. 3. 2022, jehož autorem je redaktor Edwin Otta, naleznete na stránkách Českobudějovického deníku zde.


Pozn. redakce: Autorem krajinářského řešení revitalizace parku Dukelská je atelier Partero, držitel řady významných ocenění typu Zahrada roku, Park roku apod. 

Pokud vás zajímá, jak bude probíhat ochrana stávající vegetace v průběhu stavebních prací, pak podrobný popis naleznete v dokumentu Technická zpráva - část Vegetační úpravy str. 8 - 10 a ve výkresu Schématické detaily ochrany stromů na staveništi. Oba tyto dokumenty jsou ke stažení zde.

V souvislosti s projektem Revitalizace parku Dukelská jistě stojí za zmínku realizace projektu Obnova parku Stromovka v Humpolci, za kterou získal atelier Partero prestižní ocenění PARK ROKU 2021. Pokud vás zajímá, jak celá obnova parku probíhala, zejména co se kácení a prací v blízkosti stávajících stromů týče, přečtěte si více zde.  

Informace z projektové dokumentace o přesném počtu stromů ke kácení a stromů k výsadbě naleznete na stránce FAQ a v souborech ke stažení